YURT DIŞINDA YAZ OKULU

Yurt dışı yaz okulu, çeşitli yaş grubundaki öğrencilerinin yaz tatillerini başka ülkelerde öğrenerek, eğlenerek ve farklı deneyimler yaşayarak geçirebilecekleri kısa dönemli bir programdır.

Lise öğrencileri lise, kolej ve üniversitelerin yaz okulunu tercih edebilirken, üniversite öğrencileri yükseköğretim kurumlarının programlarına katılabiliyor. Yükseköğretim kurumları lise öğrencilerine yazın fen bilimleri, sosyal bilimler, mühendislik ve işletme gibi farklı bölümlerden birkaç ders almalarına imkân veriyor. Böylece öğrenciler üniversite ortamını ve derslerini deneyimleyebiliyor. Lisans öğrencileri ise kendi bölümleri ya da ilgi alanlarına göre dersler seçebiliyor.

Farklı bir ülkede yaz okulu aynı zamanda yerinde öğrenme deneyimi sunar. Örneğin İtalya ve İngiltere’de sanat tarihi, mimari dersleri alırken fırsat buldukça derslerde gördüklerinizi şehrin sokaklarında canlı görebilirsiniz. Benzer şekilde California’da mühendislik ve teknoloji ile ilgili dersleri, Kore’de sinema, Hollanda’da tarım, çevre ve doğal kaynaklarla ilgili dersler almak o ülkede bunları yerinde deneyimleme imkânı sunar.

Yurt dışında yaz okuluna gitmenin birçok avantajı vardır. Hem yabancı dili geliştirir hem de farklı kültürleri tanımaya yardımcı olur. Bir yandan farklı kültürlerden arkadaş edinirken diğer yandan sıra dışı bir yaz okulu tecrübesine sahip olabilirsiniz. Ayrıca, yurtdışında yaz okuluna giden öğrenciler, lise veya üniversite başvurularında öne çıkabilir, hayat boyu sahip olacakları becerileri geliştirebilir.

Yurt dışında yaz okulu programları içerik bakımından okullara göre değişse de genellikle seçilen alan dersleri ve sosyal etkinliklerden oluşur. Program süresi de genellikle 2-4 hafta arasında değişmektedir. Üniversite öğrencileri için bu süre bir iki hafta daha uzayabilir. Hafta sonları ve hafta içi derslerden arta kalan vakitte de şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezebilirler. Bu programlar kısa süreli olmalarına rağmen öğrencilere yeni bir ufuk kazandırır ve vizyonlarını geliştirmelerine büyük katkı sağlar.

Yurt dışında yaz okulu programları birçok ülkede ve şehirde bulunmaktadır. Bunlar arasında İngiltere, Amerika, Kanada ve İsviçre en çok tercih edilenler arasındadır. Bu ülkelerdeki farklı şehirlerde farklı okul ve kampüs seçenekleri vardır. Örneğin, İngiltere’de Londra, Cambridge, Oxford, Brighton gibi şehirlerde; Amerika’da New York, Boston, Los Angeles gibi şehirlerde; İsviçre’de Lozan, Zürih, Cenevre gibi şehirlerde yaz okulu programlarına katılabilirsiniz.

AEduYurt Dışında Yaz Okulu seçiminde yanında!

SayfaArasi12

Yurt dışında hangi yaz okulunun sizin ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize en uygun olduğunu belirlemek ve daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Blog

CatsAcademyBoston
Amerika

Cats Academy Boston

Cats Academy Boston, Boston merkezli bir uluslararası yatılı okuldur. Dünya standartlarında eğitim sunan bu okul, pek çok ülkeden öğrencilerin ilgisini

Devamı ►
LeRosey
İsviçre

Le Rosey

İsviçre’nin en eski yatılı okullarından biri olan Le Rosey, 1880 yılında kurulmuştur. Dünyanın en iyi yatılı okullarından biri olan Institut

Devamı ►
Yaz Okulu

Oxford Royale Academy

Oxford Royale Academy, İngiltere’nin en köklü üniversitelerinin bulunduğu Oxford, Cambridge, Londra ve St Andrews gibi tarihi şehirlerinde faaliyet gösteren ödüllü

Devamı ►

  Formu Doldur, Seni Arayalım.

   Formu Doldur, Seni Arayalım.

    Formu Doldur, Seni Arayalım.

     Bilgi Almak İçin Formu Doldur, Seni Arayalım.