HOLLANDA’DA ÜNİVERSİTE

Hollanda, Avrupa’nın en iyi üniversite eğitimi veren ülkelerinden biridir. Hollanda’da bulunan üniversiteler genellikle yüksek akademik standartlara ve  geniş bir program yelpazesine sahiptir.

Wageningen, Amsterdam, Utrecht, Delft Teknik, Groningen, Leiden, Erasmus üniversiteleri dünya üniversiteleri sıralamasında ön sıralardadır. Wageningen Üniversitesi sadece Hollanda’da değil dünyada tarım, gıda ve çevre konusunda çok önemli bir yere sahiptir. 2017 dünya üniversite sıralamasında tarım ve ormancılıkta birinci seçilmiştir. Yaşam, tarım ve çevre bilimleri konusunda çeşitli bölümlere sahiptir. Biyolojik, biyoteknolojik, şehir planlama ve çevre gibi konularda önemli akademik çalışmalar yapmaktadır. Hollanda’nın ilk üniversitelerinden Leiden ise sosyal bilimleri, master ve doktora programları ile ünlüdür. Bunlar dışında Eindhoven Teknik, Rotterdam, Vrije Üniversitesi, Maastricht ve Twente üniversiteleri kaliteli eğitim veren kurumlardandır.

Üniversiteler, öğrencilere pratik beceriler kazandırmayı hedefleyen araştırmaya dayalı bir eğitim anlayışını benimser. Özellikle işletme, ekonomi, mühendislik, psikoloji, sosyal bilimler ve alternatif bilim alanları hedefleyen öğrenciler için Hollanda’da lisans eğitimi seviyesinde çok fazla seçenek mevcuttur. Sanat, mimari, tarih ve edebiyat gibi alanlarda oldukça zengin bir mirasa sahip olan ülkede, eğitim hayatın boyunca kültürel zenginlikleri keşfetme ve sanatsal deneyimleri yaşama fırsatı bulabilirsin.

Hollanda’da lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin yabancı dil yeterlilik sınavları olan IELTS’ten minimum 6.0-6.5 ya da TOEFL’dan da 80 ve üstü bir skor elde etmeleri gerekmektedir.

Hollanda’da her biri farklı disiplinlerde eğitim ve araştırma olanakları sunan birçok üniversite bulunmaktadır. İşte Hollanda’daki üniversitelerin bazıları:

 • Delft Teknik Üniversitesi
 • Amsterdam Üniversitesi
 • Leiden Üniversitesi
 • Utrecht Üniversitesi
 • Erasmus Üniversitesi Rotterdam
 • Groningen Üniversitesi
 • Wageningen Üniversitesi
 • Maastricht Üniversitesi
 • Radboud Üniversitesi
 • Eindhoven Teknik Üniversitesi
 • Tilburg Üniversitesi
 • Vrije Üniversitesi
 • Twente Üniversitesi

Hollanda’da, bu üniversitelerin dışında da pek çok seçenek bulunmaktadır. Her üniversitenin farklı bölümleri, programları ve uzmanlık alanları vardır. Üniversite seçimi, kişisel tercihlere, ilgi alanlarına ve kariyer hedeflerine bağlı olarak değişmektedir. Eğer sen de Hollanda’da üniversite okumaya karar verdiysen bizimle iletişime geçebilirsin.

AEdu+ Yurt Dışında Üniversite Eğitimi alman için yanında!

SayfaArasi2

AEdu+, Hollanda’da üniversite ve program seçimi, güçlü bir öz geçmiş ve  motivasyon mektuplarının hazırlanması, akademik sınavların planlanması, staj ve araştırma projelerine yönlendirilmesi, başvuru ve kayıt süreci, burs, vize ve konaklama başvuruları gibi konularda  sana rehberlik ederek  kariyer planlamana yardımcı olacaktır.

 

Blog

Delft
Hollanda

Delft Teknik Üniversitesi

Delft Üniversitesi, Hollanda’nın en büyük teknik üniversitelerinden biridir. 1842 yılında kurulmuştur ve yaklaşık 14.000 öğrencisi ve 2.500 çalışanı bulunmaktadır.

Devamı ►
University Maastricht Holland panoramio1
Hollanda

Maastricht Üniversitesi

Maastricht Üniversitesi, Hollanda’nın Maastricht kentinde 1976 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Uluslararası eğitime verdiği önem, İngilizce dilinde verdiği eğitim ve kendine özel Problem Bazlı Eğitim…

Devamı ►
university of leiden page feature1
Hollanda

Leiden Üniversitesi

Leiden Üniversitesi, Hollanda’nın Leiden kentinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. 1575 yılında Orange Prensi William tarafından kurulmuştur.

Devamı ►

  Formu Doldur, Seni Arayalım.

   Formu Doldur, Seni Arayalım.

    Formu Doldur, Seni Arayalım.

     Bilgi Almak İçin Formu Doldur, Seni Arayalım.