FRANSA’DA ÜNİVERSİTE

Fransa, dünyanın önde gelen üniversitelerine sahip olup uluslararası öğrencilere çok çeşitli eğitim fırsatları sunar.

Fransa’da üniversiteler mimarlık, mühendislik, sanat gibi branşlar başta olmak üzere birçok alanda eğitim vermektedir. Ayrıca yüksekokullar ve araştırma enstitüleri de bulunmaktadır. Paris’teki ünlü üniversitelerden başlayarak, ülke genelinde birçok farklı şehirde eğitim alma fırsatınız olacaktır. Burada lisans ve yüksek lisans düzeylerinde geniş bir program yelpazesi sunulur. Uluslararası öğrenciler, özellikle büyük şehirlerde İngilizce olarak yer alan programlara da katılma şansına sahiptir. Fransız üniversiteleri dünya genelinde tanınmıştır ve kaliteli bir eğitim sunarlar. Araştırma ve inovasyona büyük önem verilir.

Fransa’da bulunduğunuz süre boyunca müzeler, sanat galerileri, tiyatro ve konserler gibi birçok kültürel etkinliklere katılabilirsiniz.

Ülkede yaşarken Fransızca pratik yapabilir, Fransızca diline kolayca hâkim olabilirsiniz. Ayrıca Fransız mutfağı dünyaca ünlüdür. Çeşitli restoranlarda, kafelerde ve pazarlarda lezzetli yemekleri uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Bunun yanında öğrenci hayatının da oldukça canlı olduğunu söyleyebiliriz. Yılın farklı zamanlarında pek çok festival, konser ve spor etkinlikleri düzenlenir.

Fransa, Avrupa’nın merkezinde bulunduğu için diğer Avrupa ülkelerine de kolayca seyahat edebilir, Avrupa’nın birçok büyük şehrine hızlı trenlerle ulaşabilirsiniz.

Fransa’da öğrenci olmak, pek çok öğrenci için güzel bir kültürel deneyim olabilmektedir.

Fransa üniversitelerinden bazıları;

 • Paris-Sorbonne Üniversitesi
 • Paris-Sud Üniversitesi
 • Aix-Marseille Üniversitesi (Université Aix-Marseille)
 • Lyon Üniversitesi (Université de Lyon)
 • Toulouse Üniversitesi
 • Strasbourg Üniversitesi
 • Grenoble Alpler Üniversitesi
 • Bordeaux Üniversitesi
 • Nantes Üniversitesi
 • Nice Sophia Antipolis Üniversitesi
 • Lille Üniversitesi
 • Montpellier Üniversitesi

Fransa’da, bu üniversitelerin dışında da pek çok seçenek bulunmaktadır. Her üniversitenin farklı bölümleri, programları ve uzmanlık alanları vardır. Üniversite seçimi, kişisel tercihlere, ilgi alanlarına ve kariyer hedeflerine bağlı olarak değişmektedir. Eğer sen de Fransa’da üniversite okumaya karar verdiysen bizimle iletişime geçebilirsin.

AEdu+ Yurt Dışında Üniversite Eğitimi alman için yanında!

1 1

AEdu+, Fransa ’da üniversite ve program seçimi, güçlü bir öz geçmiş ve motivasyon mektuplarının hazırlanması, akademik sınavların planlanması, staj ve araştırma projelerine yönlendirilmesi, başvuru ve kayıt süreci, burs, vize ve konaklama başvuruları gibi konularda sana rehberlik ederek kariyer planlamana yardımcı olacaktır.

 

Blog

LyonUni
Fransa

Lyon Üniversitesi

Fransa’nın hareketli Lyon şehrinde bulunan Lyon Üniversitesi, QS 2024 Dünya Sıralaması verilerine göre 452. sırada yer almaktadır. Avrupa’nın iyi üniversitelerinden biri olan Lyon Üniversitesi, geniş bir program yelpazesi, seçkin öğretim

Devamı ►
Grenoble
Fransa

Grenoble Alpleri Üniversitesi(UGA)

Fransa’nın pitoresk Grenoble şehrinde bulunan Grenoble Alpleri Üniversitesi(UGA), ülkenin prestijli akademik kurumlarından biridir. 1339 yılında kurulan dünyanın en eski üniversitelerinden biridir ve eğitim ve araştırmadaki mükemmelliğiyle tanınmaktadır. Yıllar geçtikçe Grenoble

Devamı ►
Toulouse
Fransa

Toulouse Üniversitesi

Toulouse Üniversitesi, Fransa’nın hareketli Toulouse şehrinde bulunan prestijli bir yüksek öğrenim kurumudur. 13. yüzyılın başlarında kurulan dünyanın en eski üniversitelerinden biri olup zengin bir akademik mükemmellik ve yenilik geçmişine sahiptir.

Devamı ►

  Formu Doldur, Seni Arayalım.

   Formu Doldur, Seni Arayalım.

    Formu Doldur, Seni Arayalım.

     Bilgi Almak İçin Formu Doldur, Seni Arayalım.