Waterloo Üniversitesi

Waterloo Üniversitesi

Waterloo Üniversitesi, Kanada’nın Ontario eyaletinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. Üniversite 6 fakülte ve 13  fakülte temelli okul tarafından yönetilen akademik programlar sunmaktadır. Waterloo Üniversitesi, kooperatif eğitimi programları ile ünlüdür. Bu programlar, öğrencilerin eğitimlerini uygulanabilir iş deneyimleriyle bütünleştirmelerine olanak tanır. Üniversite ayrıca matematik, bilgisayar bilimleri ve mühendislik alanlarında yüksek bir uluslararası sıralamaya sahiptir.

Waterloo Üniversitesi’nin sosyal yaşamı da oldukça zengindir. Üniversite kampüsünde 250’den fazla öğrenci kulübü ve organizasyonu bulunmaktadır. Öğrenciler spor, sanat, kültür, gönüllülük gibi çeşitli alanlarda ilgi ve yeteneklerini geliştirebilirler. Ayrıca üniversite çevresindeki şehirde de pek çok etkinlik, festival, müze ve park mevcuttur.

Waterloo Üniversitesi’nde çok sayıda bölüm bulunmaktadır. Üniversite 6 fakülte ve 13 fakülte temelli okul tarafından yönetilen akademik programlar sunmaktadır. Üniversitenin bölümleri şu şekilde sıralanabilir.

 • Muhasebe ve Finansal Yönetim
 • Uygulamalı Matematik
 • Biyoloji
 • Biyomedikal Mühendisliği
 • Biyomedikal Bilimi
 • İşletme ve Bilgisayar Bilimi
 • İnşaat Mühendisliği
 • Veri Bilimi
 • Müzik,
 • Nanoteknoloji Mühendisliği

Ayrıca üniversite 180’den fazla yüksek lisans bölümü de barındırmaktadır. Bunlar arasında Mimarlık, Biyoloji, Kimya Mühendisliği, İklim Değişiklikleri, Bilgisayar Bilimi, Ekonomi, Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği gibi programlar vardır.

Üniversite ayrıca öğrencilere birçok burs imkanı sunmaktadır. Bunlar arasında President’s Scholarship of Distinction, Merit Scholarship, International Student Entrance Scholarship, Awards for Black and Indigenous Students ve General Awards bulunmaktadır. Bu burslar akademik başarı, ihtiyaç veya özel yeteneklere göre verilmektedir. Ayrıca her fakülte kendi bünyesinde eğitim alan öğrencilere de burs verebilmektedir.

Kabul oranı, bir üniversitenin başvuran öğrencilerin yüzde kaçını kabul ettiğini gösteren bir istatistiktir. Waterloo Üniversitesi’nin kabul oranı 2023 yılı için %53 olarak belirlenmiştir.Waterloo Üniversitesi’ne kabul edilmek için öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra İngilizce yeterliliği, tavsiye mektupları, motivasyon mektubu ve portfolyo gibi belgeleri de sunmaları gerekmektedir.

  Formu Doldur, Seni Arayalım.

   Formu Doldur, Seni Arayalım.

    Formu Doldur, Seni Arayalım.

     Bilgi Almak İçin Formu Doldur, Seni Arayalım.