Ottowa Üniversitesi

Ottowa Üniversitesi

Ottowa Üniversitesi, Kanada’nın başkenti Ottawa’da bulunan iki dilli bir kamu araştırma üniversitesidir.

Üniversite, 10 fakülte ve 450’den fazla eğitim programı sunmaktadır. Üniversitenin 40 binin üzerinde öğrencisi ve 150 ülkeden yaklaşık 7 bin uluslararası öğrencisi vardır. Üniversite, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almakta ve mezunlarının %97’si hızlı bir şekilde iş bulmaktadır. 

Ottowa Üniversitesi’nin sosyal hayatı da oldukça zengindir. Üniversite, öğrencilere spor, kültür, sanat, gönüllülük ve liderlik gibi pek çok fırsat sunmaktadır. Üniversitenin atletik takımları Gee-Gees olarak bilinir ve U Sports üyeleridir. Üniversite kampüsü, Ottawa’nın merkezinde yer almakta ve öğrencilerin şehrin sunduğu tüm imkanlardan yararlanmasını sağlamaktadır. Kampüs içinde ve çevresinde pek çok kafe, restoran, bar, müze, park ve alışveriş merkezi bulunmaktadır.

Ottowa Üniversitesi’nde öğrencilerin ilgi alanlarına göre katılabilecekleri çok sayıda kulüp ve organizasyon bulunmaktadır. Üniversite, öğrencilerin sosyal, kültürel, akademik ve profesyonel gelişimlerine katkıda bulunmak için bu kulüpleri desteklemektedir.

Ottowa Üniversitesi, 10 fakülte ve 450’den fazla eğitim programı sunmaktadır. Üniversitenin bölümleri sağlık, eğitim, bilim, mühendislik, hukuk, yönetim ve sosyal hizmetler alanlarında yüksek standartlarda, çok yönlü ve saygın programlar sunmaktadır.

 • Diş Hekimliği
 • Tıp
 • Psikoloji
 • Havacılık Yönetimi
 • Eğitim Bilimleri
 • Biyomedikal Mühendisliği
 • Elektrik Mühendisliği
 • Endüstri Mühendisliği
 • Makine Mühendisliği
 • Hukuk
Ottowa Üniversitesi, öğrencilere akademik başarılarına, finansal ihtiyaçlarına veya diğer kriterlere göre çeşitli burs ve burs olanakları sunmaktadır. Örneğin: Otomatik Mükemmellik Bursları: Üniversiteye girişte lise not ortalamasına göre verilen burslar.  Başkanlık Bursu: Üniversiteye girişte lise not ortalaması %95 ve üzeri olan öğrencilere verilen burs.  Fransızca Eğitim Bursu: Lisans ve yüksek lisans programlarının Fransızca eğitim veren bölümlerine kayıt yaptıran  uluslararası öğrencilere verilen burs. Kanada vatandaşlarıyla aynı harç ücretini ödeme fırsatı sağlamaktadır. Araştırma Bursu: Yüksek lisans ve doktora programlarında araştırma yapmak isteyen öğrencilere verilen burs.  Ottowa Üniversitesi’nin kabul oranı ise %42 olarak tahmin edilmektedir. Bu da üniversitenin seçici olduğunu ancak ulaşılabilir olduğunu göstermektedir.

  Formu Doldur, Seni Arayalım.

   Formu Doldur, Seni Arayalım.

    Formu Doldur, Seni Arayalım.

     Bilgi Almak İçin Formu Doldur, Seni Arayalım.