Kanada’nın En İyi Liseleri

Kanada’nın En İyi Liseleri

Bodwell High School

Kanada’nın En İyi Liselerinden Bodwell High School, Kanada’nın British Columbia eyaletinde bulunan özel yatılı bir okuldur. Gündüzlü ve yatılı eğitim veren karma bir lisedir. 8. sınıftan 12. sınıfa kadar eğitim  sunarak üniversiteye hazırlık programı sağlar. Bodwell High School, Kanada’daki yatılı okullar arasında lider olarak tanınır ve 40’tan fazla farklı ülkeden uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapar. Öğrenciler için Bodwell High School’u tercih etme nedenleri arasında kültürel çeşitlilikle tanışma, üniversiteye hazırlık programları ve yatılı okul deneyimi gibi birçok faktör sayılabilir. Okulda İngilizce, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sanat ve Müzik gibi derslerin yanı sıra basketbol, futbol, yüzme, voleybol gibi spor dallarıyla ilgili kulüplere ve etkinliklere katılma imkanı da vardır. Ayrıca AEP (Akademik İngilizce Hazırlık) ve AP programları sunmaktadır.

Kanada’nın En İyi Liseleri
Braemar College

Braemar College

Braemar College, 1995 yılında Toronto’da kurulmuş özel bir lisedir. Toronto Üniversitesi’nin St. George Kampüsü’nde yer almaktadır ve 9-12. sınıf öğrencilerine eğitim vermektedir. Öğretmenlerinin çoğu ileri düzey akademik dereceye sahiptir. AP derslerinin yanı sıra okulda Fast-Track sömestr sistemi uygulanmaktadır. Bu sistemde bir eğitim yılı 2 dönem yerine 4 döneme bölünmektedir. Örneğin 12. sınında giden bir öğrenci 3. dönemde İngilizce, Ekonomi, 4. dönemde Kalkülüs ve Dünya Coğrafyası alabilmektedir. Böylece öğrencilerin odaklanması sağlanmaktadır. Başka bir avantaj ise normal sömestr sisteminde bir eğitim yılında bir dersin 2 farklı seviyesi alınabilirken, Fast Track’te 3 ya da 4 farklı seviye alınabilmektedir. Bu sistem aynı zamanda erken mezuniyet imkanı sunar.  Eğer bir öğrenci 3. dönemde derslerini bitirmişse Haziran yerine Nisan’da mezun olabilir. Okulun programı, öğrencilerin akademik, kişisel ve sosyal potansiyellerini en üst düzeye çıkarabilmek için tasarlanmıştır. Kanada ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere eğitim veren okulda lise ve yaz programları gibi farklı seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca, mezunlar Ontario İkincil Okul Diploma (OSSD) sahibi olurlar.

Kanada’nın En İyi Liseleri
Rosseau Lake College

Rosseau Lake College

Rosseau College, Kanada’nın Ontario eyaletinde bulunan bir gündüzlü ve yatılı karma eğitim veren bir okuldur. 7-12. sınıflar arasında eğitim veren lise binası, Lake Rosseau kıyısında yer almaktadır. Rosseau College, öğrencilerin özgüvenlerini geliştirmelerine yardımcı olmak için çeşitli programlar sunar. Ayrıca, öğrencilerin doğal dünya ile etkileşimde bulunmalarını sağlamak amacıyla geleneksel sınıf ortamından farklı bir akademik program sunar. Okulda 20’den fazla farklı ulusluktan öğrenci bulunmaktadır. Rosseau College’da futbol, voleybol, saha hokeyi, basketbol, dağ bisikleti, nordik kayak, snowboard, ragbi ve beyaz su takımı gibi birçok spor aktivitesi bulunur. Sonbahar, kış, ilkbahar spor dönemleri vardır. her dönem sonunda müsabaka sonuçlarına göre ödül töreni yapılır.

Yurt dışında hangi lisenin sizin ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize en uygun olduğunu belirlemek ve daha fazla bilgi almak  için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Formu Doldur, Seni Arayalım.

   Formu Doldur, Seni Arayalım.

    Formu Doldur, Seni Arayalım.

     Bilgi Almak İçin Formu Doldur, Seni Arayalım.