San Raffaele Üniversitesi

San Raffaele Üniversitesi

San Raffaele Üniversitesi, 1996 yılında İtalya’nın Milano şehrinde kurulmuş olan  özel bir üniversitedir. Tıp, psikoloji ve felsefe alanlarında eğitim vermekte olan üniversite,  öğrencilerine modern ve kaliteli bir eğitim sunmakta ve  aynı zamanda uluslararası araştırma projelerine de sıkça katılmaktadır.

Tıp, psikoloji ve felsefe alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora programları bulunana üniversitenin ayrıca biyoteknoloji, fizyoterapi, dental hijyen, diş hekimliği, hemşirelik ve rehabilitasyon gibi bölümleri de mevcuttur.  Üniversite, özellikle tıp alanında modern ve kaliteli bir eğitim sunmaktadır.

İtalya’nın en kalabalık ve uluslararası şehri olan Milano, moda, kültür ve sanat alanlarında önemli bir merkez durumunda olmasında dolayı öğrencilere oldukça zengin bir sosyal yaşam olanağı sunmaktadır.Ayrıca üniversite, San Donato Hastane Grubu’nun bir parçasıdır. Bu sayede öğrenciler, üniversite hastanesinin klinik bölümlerine erişim hakkına sahiptirler.

Üniversite, araştırma odaklı bir eğitim sunmaktadır. Öğrenciler, nöroloji, beyin cerrahisi, diyabetik, moleküler biyoloji, AIDS çalışmaları gibi birçok alanda temel araştırma laboratuvarlarına katılabilirler.

Üniversite, uluslararası bir öğrenci profiline sahiptir. Her sene birçok farklı ülkeden öğrenci üniversiteye kabul edilmektedir.

  Formu Doldur, Seni Arayalım.

   Formu Doldur, Seni Arayalım.

    Formu Doldur, Seni Arayalım.

     Bilgi Almak İçin Formu Doldur, Seni Arayalım.