NABA (Nuova Accademia Di Belle Arti)

NABA (Nuova Accademia Di Belle Arti)

İtalya’da bulunan NABA .,tasarım, moda, medya ve grafik tasarım gibi alanlarda lisans ve yüksek lisans programları sunan bir sanat akademisidir. sunmaktadır. NABA Akademi’nin Milano ve Roma’da bulunan iki kampüsü bulunmaktadır.

Milano kampüsü, Milano’nun en ünlü ve güzel yerlerinden biri olan Navigli bölgesinde yer almaktadır. Bu yer, tarihi dokusu ve mimari güzelliği ile bilinmektedir ve toplam 17 bin metrekarelik bir alana yayılmış 13 modern binadan oluşmaktadır.

Roma kampüsü ise Ostiense semtinde, tren istasyonu ile Tiber arasında eski bir sanayi bölgesinde bulunmaktadır. Erken 20. yüzyıldan kalma iki tarihi binayı kaplayan kampüs, bugün sanatsal ve kültürel mirasın çağdaş kültürle buluştuğu yaratıcı ve genç bir yerdir. Bu okul, Roma’nın en ünlü arkeolojik sitelerine ve sanat müzelerine çok yakın olan şehir merkezindedir.

NABA Akademi, 1980 yılında Milano’da Ausonio Zappa tarafından kurulmuştur. Kuruluş amacı, katı akademik gelenekleri geride bırakarak çağdaş sanatsal ve mesleki uygulamalara dayanan yeni vizyonlar ve diller sunmaktır.

NABA Milano’da yedi farklı alanda lisans programı vardır. Bunlar:

 • Medya Tasarımı ve Yeni Teknolojiler (Milano ve Roma)
 • Yaratıcı Teknolojiler (Milano)
 • Resim ve Görsel Sanatlar (Milano ve Roma)
 • Tasarım (Milano)
 • Moda Tasarımı (Milano ve Roma)
 • İletişim ve Grafik Tasarım (Milano ve Roma)
 • Dekor Tasarımı (Milano)

NABA Akademi, çok sayıda şirket ve stüdyo ile işbirliği içinde bulunmaktadır. Bu işbirlikleri sayesinde öğrenciler, mesleki deneyim kazanmakta ve yaratıcı sektöre girmek için gerekli becerileri geliştirmektedir. NABA Akademi’nin işbirliği yaptığı şirketlerden bazıları şunlardır:

Alessi, Armani, Bosch, Diesel, Ferrero, Google, IKEA, L’Oréal, Microsoft, Nestlé, Philips, Samsung, Sony ve Vogue gibi isimler de bulunmaktadır.

  Formu Doldur, Seni Arayalım.

   Formu Doldur, Seni Arayalım.

    Formu Doldur, Seni Arayalım.

     Bilgi Almak İçin Formu Doldur, Seni Arayalım.