Le Rosey

Le Rosey

İsviçre’nin en eski yatılı okullarından biri olan Le Rosey, 1880 yılında kurulmuştur. Dünyanın en iyi yatılı okullarından biri olan Institut Le Rosey Cenevre’dedir. Mezunları arasında krallar, politikacılar, sanatçılar, aktörler, iş insanları ve müzisyenler vardır. Bunlardan bazıları İngiliz Kraliyet ailesi üyesi Prens Edward, Belçika kralı Albert, Dodi Al Fayed, Prens Guillaume, Yunanistan Prensesi Marie-Chantal ve Monako Prensi Rainier’dır.

Le Rosey, yaz okulu programlarını Lake Geneva (The Rolle), Gstaad Mountain ve Crans Mountain olmak üzere 3 farklı kampüste sunmaktadır. Lake Geneva kampüsü, Lozan’a 25 dakika, Cenevre’ye ise 30 dakika uzaklıkta, toplam 27 hektarlık bir alanda modern eğitim imkanlarına sahiptir. Bu kampüs, bilim laboratuvarları, sanat, müzik ve oyun odaları, spor tesisleri gibi olanaklara sahiptir. Gstaad Mountain kampüsü ise ana kampüsten 1,5 saat uzaklıktaki Gstaad kasabasında bulunmaktadır. Bu kampüsün daha çok kış sporları ve kamp gibi doğa etkinliklerine ev sahipliği yapar. Bunun yanı sıra öğrencilerin akademik çalışmalarının yanı sıra çeşitli spor imkanlarından faydalanabilecekleri kapalı yüzme havuzları, spor alanları, tenis kortları, buz hokeyi, bowling ve 250 km uzunluğunda kayak pistleri gibi olanakları vardır.

Le Rosey Yaz Okulu programları, 8-18 yaş aralığındaki öğrencilere yöneliktir. Dil, spor, görsel sanatlar, liderlik, teknoloji gastronomi ve dijital yaratacılık gibi farklı programları bulunur. Bu programlara katılarak Fransızca veya İngilizce olarak sunulan derslerle akademik alt yapınızı geliştirebilirsiniz. Ayrıca kodlama, robotik ve üç boyutlu tasarım gibi programlara da katılarak yeni beceriler kazanabilirsiniz.

Le Rosey Yaz Okulu programları ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Formu Doldur, Seni Arayalım.

   Formu Doldur, Seni Arayalım.

    Formu Doldur, Seni Arayalım.

     Bilgi Almak İçin Formu Doldur, Seni Arayalım.