Manchester Üniversitesi

Manchester Üniversitesi

Manchester Üniversitesi, 2004 yılında The Victoria University of Manchester ve The University of Manchester Institute of Science and Technology (UMIST) üniversitelerinin birleşmesiyle oluşturulan bir kurumdur. QS sıralamasına göre dünyanın en iyi 26. üniversitesi seçilmiştir. Ayrıca, Manchester Üniversitesi Avrupa’da sosyal ve çevresel etki açısından birinci sırada yer almaktadır.

Manchester Üniversitesi’nde en popüler bölümlerden bazıları şunlardır.

 • Muhasebe
 • Havacılık ve Uzay Mühendisliği
 • Hukuk
 • Mimarlık
 • Sosyoloji
 • Kimya Mühendisliği
 • İşletme Yönetimi
 • Elektrik ve Elektronik Mühendisliği

Bu bölümler, üniversitenin araştırma kalitesi, öğretim mükemmelliği ve uluslararası itibarıyla öne çıkmaktadır. Ayrıca, bu bölümler işverenler tarafından da tercih edilen ve yüksek istihdam oranlarına sahip olan bölümlerdir.

Manchester Üniversitesi’nin kampüs hayatı çok renkli ve çeşitlidir. Üniversite, şehrin merkezinde ve çevresinde birçok farklı yerleşkeye sahiptir. Kampüsler arasında ücretsiz otobüs servisi bulunmaktadır. Kampüslerde öğrenciler için birçok olanak bulunur, örneğin:

 • Kütüphaneler, laboratuvarlar, bilgisayar odaları, çalışma alanları ve gibi akademik alanları
 • Spor salonları, yüzme havuzları, spor sahaları ve kulüpleri gibi spor ve sağlık imkanları
 • Sinema, tiyatro, müze, sanat galerisi ve konser salonu gibi kültür ve sanat etkinlikleri
 • Öğrenci birliği, öğrenci toplulukları, gönüllülük projeleri ve kariyer danışmanlığı gibi sosyal ve kişisel gelişim fırsatları

Manchester Üniversitesi’nin kampüs hayatı, öğrencilerin hem akademik hem de kişisel olarak gelişmelerine yardımcı olur. Ayrıca, Manchester şehri de yaşamak ve öğrenmek için harika bir yerdir. Dünyanın en iyi 15 şehri arasında gösterilmiştir.

Manchester Üniversitesi, çok çeşitli kültürlerden ve ülkelerden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite, 160’tan fazla ülkeden 14.000’den fazla uluslararası öğrenciye sahiptir.

Manchester Üniversitesi öğrencileri için tercih edebilecekleri konaklama seçenekleri şu şekildedir:

Üniversite yurtları: Üniversite, şehir merkezine ve kampüslere yakın birçok farklı yurtta öğrencilere konaklama imkânı sunmaktadır. Yurtlar, tek veya paylaşımlı odalar, özel veya ortak banyolar, kendi yemeğini yapabileceğin veya yemek hizmeti alabileceğin şekilde farklı seçenekler içermektedir. Ayrıca yurtlarda ortak alanlar, spor salonları, çamaşırhaneler ve güvenlik hizmetleri de bulunmaktadır.

Özel konaklama: Üniversite yurtlarının dışında özel sektörde de konaklama seçenekleri mevcuttur. Özel konaklamada da tek veya paylaşımlı odalar, özel veya ortak banyolar, kendi yemeğini yapabileceğin veya yemek hizmeti alabileceğin şekilde farklı seçenekler bulunmaktadır. Özel konaklamada internet, elektrik, su ve ısıtma gibi giderler dahil olmayabilir.

Aile yanı konaklama: Bu seçenekte öğrenciler yerel ailelerin evlerinde tek veya paylaşımlı odalarda kalabilirler. Aile yanı konaklamada kültürel etkileşim ve İngilizce pratik yapma imkânı da bulunmaktadır.

AEdu+ olarak öğrencilerimize, Manchester Üniversitesi’ne başvururken profesyonel danışmanlık hizmeti sunarak onların başarılarına rehberlik etmekteyiz.

  Formu Doldur, Seni Arayalım.

   Formu Doldur, Seni Arayalım.

    Formu Doldur, Seni Arayalım.

     Bilgi Almak İçin Formu Doldur, Seni Arayalım.