King’s College London

King’s College London

King’s College London, Londra’da bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. Ülkenin en eski ve prestijli üniversitelerinden biri olup, Russell Grubu’nun kurucu üyesidir. Dokuz fakülte, enstitü ve okulda 180’den fazla lisans ve 300’den fazla yüksek lisans programı sunmaktadır. Ayrıca beş Tıbbi Araştırma Konseyi merkezi ve birçok dünya çapında araştırma grubuna sahiptir. King’s College London, 2023 QS Dünya Üniversite Sıralamalarına göre dünyanın en iyi 25 üniversitesi arasında yer almakta ve İngiltere’deki en iyi 6. üniversitedir.

King’s College London, 1829 yılında Kral IV. George ve Wellington Dükü (daha sonra başbakan) tarafından kurulmuştur ve ülkenin en eski üniversite düzeyindeki kurumlarından biridir. 1836 yılında Londra Üniversitesi’nin oluşumunda yer alan iki kurucu kolejden biri olmuştur. 20. yüzyılın sonlarında gerçekleşen birleşmelerle büyümüştür. Bu birleşmeler arasında Queen Elizabeth College ve Chelsea College of Science and Technology (1985), Institute of Psychiatry (1997), Guy’s and St Thomas’ Hospitals ‘ın United Medical and Dental Schools ve Florence Nightingale School of Nursing and Midwifery (1998) bulunmaktadır.

King’s College London, beş farklı kampüse sahiptir: tarihi Strand Kampüsü merkezi Londra’da yer alırken, diğer üçü Thames Nehri’nin yanında (Guy’s, St Thomas’ ve Waterloo) ve biri de güney Londra’da Denmark Hill’dedir. Ayrıca profesyonel askeri eğitim için Oxfordshire ‘da Shrivenham ‘da ve bilgi servis merkezi Cornwall ‘da Newquay ‘da bir kampüse sahiptir.

Üniversite, dokuz fakülte, enstitü ve okulda 180’den fazla lisans ve 300’den fazla yüksek lisans programı sunmaktadır. Bu programlar arasında Antik Tarih ve Arkeoloji, Din ve Toplum, Edebiyat ve Görsel Kültür, Küresel Sağlık, Londra’da Bilim İletişimi, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Bilişsel Nörobilim, Bilgisayar Bilimi, Veri Bilimi, Kontrol Mühendisliği, Kimya, Sinema Çalışmaları, İnşaat Mühendisliği, Ekonomi, Elektrik Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Jeoloji, Tarih, Sanat Tarihi, Materyal Mühendisliği ve Nanoteknoloji, Matematik, Makine Mühendisliği, Uluslararası ve Politika Çalışmaları, Felsefe, Fizik, Yazılım Mühendisliği, Uluslararası Ticari Hukuk, Uluslararası İnsan Hakları Hukuku ve Uluslararası Hukuk gibi programlar yer almaktadır.

AEdu+ olarak, İngiltere’de hangi üniversitenin sizin ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize en uygun olduğunu belirlemek ve daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Formu Doldur, Seni Arayalım.

   Formu Doldur, Seni Arayalım.

    Formu Doldur, Seni Arayalım.

     Bilgi Almak İçin Formu Doldur, Seni Arayalım.