İngiltere’nin En İyi Liseleri

İngiltere’nin En İyi Liseleri

Cardiff Sixth Form College

İngiltere’nin En İyi Liselerinden Cardiff Sixth Form College, Dukes Education’a ait olan ve 15-19 yaş arası öğrencilere yönelik karma bir lisedir. Lise, A Level sınavları için tüm derslerde WJEC sınav kurulunu kullanır, ancak temel amaç, öğrencileri tercih ettikleri üniversiteye girmek için gerekli deneyim ve becerilerle donatmaktır. Lise ayrıca Cardiff’teki kampüsünde gerçekleştirilen yaz okulu programları da sunmaktadır.

Cardiff Sixth Form College, İngiltere’deki diğer liseler arasında lig tablolarında en üst sırada yer almasıyla tanınır. Ayrıca NASA Uzay Yerleşimi Tasarım Yarışması ve yerel tartışma yarışmalarında birçok başarıya imza atmıştır. 2019 yılında öğrencilerin %90’ı A*-A dereceleri, %99’u ise A*-B dereceleri elde etmiştir. Ayrıca lise, sekiz yıl üst üste Eğitim Danışmanları Ödülleri’nde “En İyi Özel Karma Yatılı Okul” ödülüne layık görülmüştür. Cardiff Sixth Form College, The Telegraph, The Times ve best-schools.co.uk tarafından yayınlanan lig tablolarında A Level sonuçları için bir numara olarak sıralanmıştır.

İngiltere’nin En İyi Liseleri Oxford Sixth Form College

Oxford Sixth Form College

Oxford Sixth Form College, öğrencilere A Level ve GCSE dersleri sunarak onlara esnek, kişiselleştirilmiş bir öğretim imkanı sağlar. Kolej, dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi’ne ve tarihi müzeler gibi önemli noktalara sadece birkaç adım uzaklıkta şehir merkezinde yer almaktadır. Kolej 1988 yılında kurulmuş olup daha önce Oxford Tutorial College olarak adlandırılmıştır.

Kolej dünya genelinden öğrenci kabul etmektedir ve öğrencilere akademik müfredatı tamamlayan dersler ve ekstra etkinliklerin dahil olduğu canlı bir program sunar. Öğrenciler burada eğitim alırken aynı zamanda harika bir kültürel deneyim yaşarlar ve ömür boyu hafızalarında kalacak Oxford anılarıyla ayrılırlar.

İngiltere’nin En İyi Liseleri Queen Ethelburga’s College

Queen Ethelburga’s College

Queen Ethelburga’s College, İngiltere’de bulunan bir okuldur. Okul, öğrencilere ilk okul, ortaokul ve lise eğitimlerini sunan gündüzlü ve yatılı bir okuldur. Queen Ethelburga’s College, 1912 yılında Harrogate’da kurulmuş ve 1991 yılında şimdiki yerine taşınmıştır. Okul, Thorpe Underwood Estate’de yer almaktadır. Bu bölge, Fountains Abbey’ye giden keşişleri besleyen bir balık havuzu olan Stewpond’a ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca, edebi bir büyük olan Anne Bronte de burada yaşamıştır. Kampüsün kalbinde bulunan mevcut Thorpe Underwood Hall, ünlü York mimarı Walter Henry Brierley tarafından “Elizabethan tasarımının güzel modern bir malikanesi” olarak inşa edilmiştir.

Queen Ethelburga’s College, Harrogate’da 1912 yılında kurulmuş olup birçok eğlenceli gelenekle tanınmaktadır. QE gelenekleri, dört okuldan ve bir nesilden diğerine öğrencileri bir araya getirerek ortak bir miras ve paylaşılan anılarla birleştirmektedir.
Yurt dışında hangi lisenin sizin ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize en uygun olduğunu belirlemek ve daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

  Formu Doldur, Seni Arayalım.

   Formu Doldur, Seni Arayalım.

    Formu Doldur, Seni Arayalım.

     Bilgi Almak İçin Formu Doldur, Seni Arayalım.