İngiltere’de Dil Okulu

İngiltere’de Dil Okulu

İngiltere’de Dil Okulu: Yurt dışında İngilizce dil eğitiminde ilk sıralarda İngiltere yer almaktadır. İngilizce’nin doğduğu topraklarda birçok dil okulu seçeneği bulunmaktadır. Londra, Oxford, Bournemouth, Liverpool, Manchester, Brighton gibi şehirlerde tarihi, mimarisi, kültürel çeşitliliği, modern dokusu ve doğal güzellikleri ile İngilizcede yetkinlik kazanmak mümkün. Bir yandan Tower of London, Buckingham Sarayı, London Eye gibi İngiltere’nin tarihi ve kültürel sembollerini ziyaret edebilirsiniz. Öte yandan Hyde Park, Kraliyet Botanik Bahçeleri ve Thames Nehri’nde nefes alabilirsiniz. İngilizceyi doğduğu topraklarda öğrenirken daha farklı yolculuklar yapmak da mümkün. İster Sherlock Holmes ve Harrry Potter’ın izinde edebi ve sinematografik bir yolculuk yapın ister Jane Austen eserlerinden uyarlanan filmlerle bir döneme tanıklık edin ya da North and South gibi dizilerle İngiltere’nin dönüşümüne şahit olun. Dil öğrenirken aynı zamanda çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklere katılabilirsiniz. Muhteşem sahnesi ile bilinen National Theatre’da dünyaca ünlü oyuncuların oyunlarını izlemek ya da British Museum, National Galeri, Tate Modern’i  ziyaret etmek de seçenekler arasında. İngiltere küçük bir ülke olduğu için derslerden fırsat buldukça tarihi şehirlerini ve kasabalarını gezebilirsiniz. Hafta sonları ise birçok Avrupa ülkesine gidebilirsiniz. Tüm bu kültürel ve sosyal aktivitelerin yanı sıra farklı coğrafyalardan insanlarla tanışarak İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.  Bunlara ek olarak dil eğitiminin ardından üniversite ve yüksek lisans fırsatı yakalayabilirsiniz. Bunun dışında farklı dilleri de İngiltere’de öğrenmek mümkün. Ayrıca Türkiye’ye yakınlığı ve direk uçuşların olması gibi nedenlerle de avantajlıdır.

Dil okulu açısından İngiltere’de birçok seçenek bulunmaktadır. İşte bunlardan bazıları:

ECLondon

EC London Language School

EC London, 1991 yılında kurulan ve Londra’nın merkezi bölgelerine yakın konumuyla dikkat çeken modern ve kaliteli bir dil okuludur. Öğrencilere genel İngilizce kurslarının yanı sıra yoğun İngilizce kursları, iş İngilizcesi, TOEFL, IELTS, Cambridge sınav hazırlık programları, akademik yıl ve staj programları gibi çeşitli seçenekler sunmaktadır. EC London ayrıca öğrencilerine sosyal ve kültürel aktiviteler, aile yanı konaklama veya öğrenci rezidansı gibi konaklama imkanları ve ücretsiz dil atölyeleri gibi destekleyici hizmetleri de bulunmaktadır.

st giles international

St Giles Language School

St Giles Dil Okulu, 1955 yılında Londra’da kurulan köklü ve saygın bir dil eğitimi kuruluşudur. Dünya genelinde birçok şubesi bulunan St Giles, her yaşa ve seviyeye uygun genel ve yoğun İngilizce kursları sunmaktadır. Ayrıca iş İngilizcesi, sınav hazırlık programları, akademik yıl, yaz okulları ve aile programları gibi çeşitli seçenekler mevcuttur. St Giles Dil Okulu, modern okul olanakları, konforlu konaklama imkanları, sosyal ve kültürel aktiviteler ile öğrencilere destekleyici bir öğrenme ortamı sağlamaktadır. Ayrıca ücretsiz dil atölyeleri ve bireysel dersler gibi ek hizmetler de vardır.

frances king

Frances Kings London

Frances Kings London, 1973 yılında kurulan ve Kensington bölgesinde Gloucester Road metro istasyonuna yakın bir konumda bulunan köklü ve kaliteli bir dil okuludur. Frances Kings London, her yaşa ve seviyeye uygun genel ve yoğun İngilizce kursları sunmaktadır. Ayrıca iş İngilizcesi, sınav hazırlık programları, akademik yıl, yaz okulları ve aile programları gibi çeşitli seçenekleri de vardır. Okul, modern olanakları, konforlu konaklama imkanları, sosyal ve kültürel etkinlikler ile öğrencilere destekleyici bir öğrenme deneyimi yaşatır. Ücretsiz dil atölyeleri ve bireysel dersler gibi ek hizmetler de sağlanmaktadır.

Bu dil okulları, öğrencilere İngilizce dil becerilerini geliştirme fırsatı sunmanın yanı sıra kültürel etkileşim, konaklama ve destekleyici hizmetler ile tam bir dil eğitimi deneyimi sunmayı hedeflemektedir.

AEduolarak ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize uygun dil okulu seçimi ve kayıt işlemleri gibi aşamalarda yanınızda olmak isteriz. İngiltere’deki dil okulları hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Formu Doldur, Seni Arayalım.

   Formu Doldur, Seni Arayalım.

    Formu Doldur, Seni Arayalım.

     Bilgi Almak İçin Formu Doldur, Seni Arayalım.