Dersler l 1

TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

TOEFL, ana dili İngilizce olmayanların İngilizce bilgisini ve yeterliliğini ölçmek için düzenlenen bir sınavdır. İlk olarak 1964’te Amerika’da üniversite girişleri için talep edilen bir sınav olarak ortaya çıkmıştır. Günümüzde ise 165 ülkede birçok üniversite ve kurum tarafından geçerli kabul edilen ve İngilizce dil yeterliliğini gösteren uluslararası bir sınav haline gelmiştir.

TOEFL 2 1
TOEFL e1691609069203

TOEFL IBT

İngilizce dilini etkin bir şekilde kullanma becerisini ölçen TOEFL sınavı, uluslararası öğrenciler için kapıları açan önemli bir adımdır. Bu sınav, öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmelerine ve akademik veya profesyonel hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur.

Dünyanın birçok ülkesinde eğitim, burs ya da iş başvurusunda TOEFL istenmektedir. İngilizce eğitim veren kolej ve üniversitelerin lisans, yüksek lisans ve doktora gibi programların yanı sıra kurum, organizayon ve şirketlere iş başvurusunda İngilizce yeterlilik için iyi bir TOEFL skoru gerekmektedir.

Öğrencilerin TOEFL sınavına hazırlık sürecinde destek olmak ve dil hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için çalışmaktayız. TOEFL derslerimiz, alanında uzman Boğaziçi Üniversitesi mezunu ve yabancı öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. İlk ders öncesi uygulanan deneme sınavı sonucuna göre öğrenciye özel bir ders programı oluşturulmaktadır. AEdu+ olarak TOEFL dersi alan öğrencilerimizi birebir takip ederken aynı zaman da velilerimize de düzenli olarak öğrencinin gelişimi ile ilgili geribildirim sunmaktayız.

TOEFL hakkında sorulan bazı sorular

TOEFL sınavlarını daha iyi anlamanıza ve yönetmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Öyleyse başlayalım!

TOEFL iBT’nin toplam test süresi artık 2 saatten az. Bu, sınav sürecini daha az stresli ve daha yönetilebilir hale getiriyor. Artık daha kısa bir sürede sınavınızı tamamlayabilirsiniz.

 Yeni TOEFL iBT ile artık resmi olmayan Okuma ve Dinleme puanlarınızı, sınavınızın sonunda görüntüleyebilirsiniz. Bu, sınav sonuçlarınızı hemen öğrenme imkânı sunar. Artık tam, resmi puanlarınızı sınavınızdan sadece 4-8 gün sonra alabilirsiniz. Böylelikle başvurularınızı daha hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 Yeni TOEFL iBT, son 2 yıldaki en iyi bölüm puanlarınızın birleşimi olan MyBest puanları ile en iyi genel sınav performansınızı gösterme imkanı sunar. Bu sayede, sınav performansınızı daha geniş bir resminde görebilir ve başarılarınızı daha iyi vurgularsınız.

TOEFL IBT akademik bir sınavdır. Yaklaşık 2 saat süren sınavda okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerinin tamamından sorular sorulur. Soruların içerikleri akademik konulardır. Uluslararası geçerliliği olan sınavlar arasında geçerliliği en yüksek ve zor sınavlardan biridir.

İçerisinde okuma, yazma, dinleme ve konuşma bölümlerinin olduğu oldukça zor bir sınavdır. Dolayısıyla giriş seviyesinde olan bir adayın TOEFL sınavında başarılı olması söz konusu değildir. TOEFL hazırlık eğitimlerinde dahi adayın minimum B1 seviyesinde olması talep edilir.

Sende TOEFL puanını yükseltmek için hemen bizi ara!

DERS PAKETLERİ

Ders süresi 90 dakikadır. 

Derslerimiz online olarak bire bir yapılmaktadır.

Öğrencinin alacağı ders sayısı öğrencinin ihtiyacına göre öğretmenlerimiz tarafından belirlenir.

Derslerimiz paket olarak satılmaktadır. Deneme dersi yapılmamaktadır. Ancak ilk ders sonrası öğrenci devam edip etmeyeceğine karar verip paket alabilir.

Ders materyalleri tarafımızdan verilecek olup, bunun için ekstra bir ücret talep edilmeyecektir.

1 Ders

 • Online olarak AEdu+ 'ın öğretmenleri ile 90 dakikalık 1 dersi kapsar.
 • İstediğiniz Konuda ders alabilirsiniz
 • Size uygun olan saat diliminde Zoom üzerinden yapılacaktır.

10 Ders

 • Online olarak AEdu+ 'ın öğretmenleri ile 90 dakikalık 10 dersi kapsar.
 • İstediğiniz Konuda ders alabilirsiniz
 • Size uygun olan saat diliminde Zoom üzerinden yapılacaktır.

20 Ders

 • Online olarak AEdu+ 'ın öğretmenleri ile 90 dakikalık 20 dersi kapsar.
 • İstediğiniz Konuda ders alabilirsiniz
 • Size uygun olan saat diliminde Zoom üzerinden yapılacaktır.

  Formu Doldur, Seni Arayalım.

   Formu Doldur, Seni Arayalım.

    Formu Doldur, Seni Arayalım.

     Bilgi Almak İçin Formu Doldur, Seni Arayalım.