Dersler l 1

AP (Advanced Placement)

AP, İleri Düzey Yerleştirme demektir. Amerika başta olmak üzere dünya genelinde 60’tan fazla ülkede uygulanan bir eğitim programıdır. Lise öğrencilerine lisans düzeyinde dersler sunarak, sınavları geçmeleri halinde üniversitede bu derslerden muaf olurlar. AP, yurt dışı üniversite başvurularında kabul aşamasında akademik hazırlığın bir göstergesi olarak değerlendirilmektedir. 

AP2
AP1

AP DERSLERİ

AP Calculus AB
AP Calculus BC
AP Physics 1
AP Physics C Mechanics
AP Chemistry
AP Biology
AP Psychology
AP Psychology
AP Macroeconomics
AP World History
AP Art History
AP Environmental Science
AP Comparative Government and Politics

AP derslerimiz, alanında uzman Boğaziçi Üniversitesi mezunu öğretmenlerimiz ve yabancı öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Tecrübeli AP öğretmenlerimiz öğrenciye özel ders programı hazırlamakta, ders materyalleri ve ödevlendirmelerle en üst düzeyde öğrenme sağlanmaktadır. AEdu+ olarak AP dersi alan öğrencilerimizi birebir takip ederken aynı zaman da velilerimize de düzenli olarak öğrencinin gelişimi ile ilgili geri bildirim sunmaktayız.

AP hakkında çok sorulan bazı sorular

AP dünyasını daha iyi anlamanıza ve yönetmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Öyleyse başlayalım!

Öğrencilerin yurt dışı üniversite başvurularında kabul aşamasında, bir öğrencinin lise döneminde AP dersleri almış ve sınavlardan başarıyla geçmiş olması akademik eğitim için hazır olduğunun bir göstergesi olarak kabul edilmektedir.

Türkiye’deki bazı liselerde de AP programı sunulmaktadır. Bu programa katılan öğrenciler, Türk müfredatının yanı sıra AP derslerini almaktadır.

AP sınavı 6 farklı alanda, 38 farklı derste düzenlenmektedir. Bu alanlar Sanat, İngilizce, Tarih ve Sosyal Bilimler, Matematik ve Bilgisayar Bilimi, Fen Bilimleri, Dünya Dilleri ve Kültürleri şeklinde ayrılmaktadır. Her bölümün altında kapsamlı dersler bulunmaktadır.

AP sınavları ise genellikle yılda bir kez, Mayıs ayında düzenlenmektedir. Öğrenciler istedikleri sayıda AP sınavına girebilir ve aynı sınava bir sonraki yıl tekrar başvurabilirler. AP sınav tarihleri ve başvuru takvimleri her yıl College Board’un resmî sitesinde güncellenir. College Board, sınavların ardından Free Response Question adı verilen serbest cevap sorularını ve nasıl puanlandırıldığını açıklayan örnek cevap kağıtlarını yayınlamaktadır.

AP sınavlarında çoktan seçmeli sorular ve kısa cevaplı/kompozisyon olmak üzere iki bölüm vardır. Çoktan seçmeli sorular bilgisayar tarafından ve kısa cevaplı/kompozisyon tarzındaki soruların ise deneyimli AP öğretmenleri ve üniversite profesörlerinden oluşan bir kurul tarafından 1 ile 5 arasında bir notla değerlendirilir. Öğrenciler, en az üç AP sınavından 3 ve üzeri not alarak AP Scholar ünvanını elde ederler.

AP sınavlarına başvurular, sınavı düzenleyen College Board’un resmi sitesinden gerçekleştirilir.

AP sınav tarihleri ve başvuru takvimleri her yıl düzenli olarak bu resmi sitede güncellenmektedir. Bu nedenle resmi sitenin aktif olarak takibi öğretmenler ve öğrenciler için gereklidir.

AP sınavı yılda sadece bir kez yapılır, yeterli olmayan bir puan alman durumunda bir yıl kaybedebilirsin. Sana özel planladığımız ders paketleri ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geç.

DERS PAKETLERİ

 • Ders süresi 90 dakikadır.
 • Derslerimiz online olarak bire bir yapılmaktadır.
 • Öğrencinin alacağı ders sayısı öğrencinin ihtiyacına göre öğretmenlerimiz tarafından belirlenir.
 • Derslerimiz paket olarak satılmaktadır. Deneme dersi yapılmamaktadır. Ancak ilk ders sonrası öğrenci devam edip etmeyeceğine karar verip paket alabilir.
 • Ders materyalleri tarafımızdan verilecek olup, bunun için ekstra bir ücret talep edilmeyecektir.

1 Ders

 • Online olarak AEdu+ 'ın öğretmenleri ile 90 dakikalık 1 dersi kapsar.
 • İstediğiniz Konuda ders alabilirsiniz
 • Size uygun olan saat diliminde Zoom üzerinden yapılacaktır.

10 Ders

 • Online olarak AEdu+ 'ın öğretmenleri ile 90 dakikalık 10 dersi kapsar.
 • İstediğiniz Konuda ders alabilirsiniz
 • Size uygun olan saat diliminde Zoom üzerinden yapılacaktır.

20 Ders

 • Online olarak AEdu+ 'ın öğretmenleri ile 90 dakikalık 20 dersi kapsar.
 • İstediğiniz Konuda ders alabilirsiniz
 • Size uygun olan saat diliminde Zoom üzerinden yapılacaktır.

  Formu Doldur, Seni Arayalım.

   Formu Doldur, Seni Arayalım.

    Formu Doldur, Seni Arayalım.

     Bilgi Almak İçin Formu Doldur, Seni Arayalım.