Johns Hopkins Üniversitesi

Johns Hopkins Üniversitesi

Johns Hopkins Üniversitesi, 1876 yılında kurulmuş Amerika Birleşik Devletleri’nin Maryland eyaletinin Baltimore şehrinde bulunan özel statülü bir araştırma üniversitesidirAmerika Birleşik Devletleri’nin ilk araştırma üniversitesi olan Johns Hopkins, Avrupa araştırma kurumu modeline dayanmaktadırÜniversitenin dokuz akademik bölümü vardır ve her biri kendi alanında en iyiler arasında kabul edilmektedir.  

Johns Hopkins Üniversitesi’nin HomewoodEast BaltimorePeabody ve Harbor East adında dört ana kampüsü bulunmaktadır. Homewood kampüsü, Sanat ve Bilim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Eğitim Fakültesi’ne ev sahipliği yapmaktadırEast Baltimore kampüsü, Tıp Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Halk Sağlığı Fakültesi ve dünyaca ünlü Johns Hopkins Hastanesi’ni barındırmaktadırPeabody kampüsü, ülkenin en eski konservatuvarı olan Peabody Enstitüsü’nün yeridir Harbor East kampüsü ise İşletme Fakültesi’ne aittir.

Johns Hopkins Üniversitesi’nde birçok farklı bölümde eğitim alabilirsiniz. Ancak üniversitenin en popüler bölümleri arasında biyomedikal bilimler ve biyoteknolojibilgisayar bilimi ve bilgi sistemlerimühendislik ve teknolojitıphalk sağlığı ve uluslararası ilişkiler sayılabilir. Bu bölümler, hem akademik itibar hem de mezuniyet sonrası iş imkanları açısından öne çıkmaktadır. Johns Hopkins Üniversitesi, özellikle biyomedikal bilimler ve biyoteknoloji alanında dünyanın en iyi okullarından biri olarak kabul edilmektedir.

John Hopkins Üniversitesi öğtrencilerine,akademik, sosyal, kültürel ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak birçok fırsat sunmaktadır. Örneğin:

 • Üniversitede 400’den fazla öğrenci kulübü ve organizasyonu vardırÖğrenciler ilgi alanlarına göre spor, sanat, müzik, siyaset, din, hizmet, liderlik ve daha birçok alanda faaliyet gösteren kulüplere katılabilirler.
 • Üniversite, öğrencilerin araştırma yapmalarını ve bilimsel katkıda bulunmalarını teşvik etmektedirÖğrenciler lisans veya lisansüstü seviyede farklı alanlarda araştırma projelerine katılabilir veya kendi projelerini geliştirebilirlerÜniversite ayrıca öğrencilere araştırma bursları ve destekleri de sağlamaktadır.
 • Üniversite, öğrencilerin kampüs içinde veya dışında spor yapmalarına imkan tanımaktadır. Üniversitenin 24 farklı spor dalında takımları vardır. Ayrıca üniversitenin spor salonları, yüzme havuzları, tenis kortları, koşu parkurları gibi tesisleri de bulunmaktadır.

Johns Hopkins Üniversitesi’ne giriş son derece rekabetçidir..Üniversitenin kabul oranı ortalama  %9.2 civarındadır.  

Üniversite, başvuranların akademik başarılarını, liderlik potansiyellerini, kişisel niteliklerini değerlendirirAyrıca, öğrencilerin ilgi alanlarına uygun bölümleri seçmeleri ve okulun misyonu ve değerleriyle uyumlu olduklarını göstermeleri beklenir.

Johns Hopkins Üniversitesi yabancı öğrencilere burs vermektedir. Üniversite, finansal ihtiyacı olan ve talep eden uluslararası öğrencilere mali yardım sağlamaktadır. Ayrıca, üniversite akademik ve kişisel başarıya dayalı liyakat bursları da sunmaktadır.

  Formu Doldur, Seni Arayalım.

   Formu Doldur, Seni Arayalım.

    Formu Doldur, Seni Arayalım.

     Bilgi Almak İçin Formu Doldur, Seni Arayalım.